ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: grupa

Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, powstało na przełomie lat 2004/2005 we Wrocławiu, a nasza działalność zarejestrowana została w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie z osobowością prawną, pod numerem KRS 0000353117. Szczegółowe dane i statut stowarzyszenia.

Członkowie naszej grupy to miłośnicy umundurowania i wyposażenia z okresu drugiej wojny światowej, z dużym naciskiem na konkretne jednostki biorące udział w walkach o Wrocław. Skupiamy ludzi z całej Polski, jednak większość z nas pochodzi z Wrocławia, dlatego postanowiliśmy rekonstruować żołnierzy oddziałów, które walczyły w miejscach, w których mieszkamy. Są to zatem pułki wchodzące w skład 609 Dywizji Piechoty Wehrmachtu, pułk forteczny SS-Besslein oraz 18 zmotoryzowany batalion rozpoznawczy SS Dywizji "Horst Wessel" (więcej o jednostkach, które odtwarzamy tutaj). W ramach naszego Stowarzyszenia działa również sekcja Armii Czerwonej, zajmujaca się rekonstrukcją żołnierzy 218 Dywizji Piechoty. Łącznie nasza grupa liczy ponad 50 aktywnie działających członków.

Nasze zainteresowania nie mają żadnego podłoża ideologicznego, a wynikają jedynie z chęci poznawania okresu historii, który najbardziej nas nurtuje. Nie robimy tego aby propagować jakiekolwiek ideologiczne postawy.

Ciągle poszerzamy naszą wiedzę z zakresu umundurowania i wyposażenia formacji wojskowych z okresu
walk o Wrocław
, jednocześnie doskonaląc nasze zbiory tak, aby jak najwierniej oddać wszystkie szczegóły. Rzecz jasna jest to bardzo czasochłonne i pożera znaczną część naszych funduszy, jednakże zachowując odrobinę cierpliwości i uporu...

KONTAKT Z NAMI

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: